Ile kosztuje przecisk pod drogą?

Jesteś tutaj:  Home   –  Blog  – Ile kosztuje przecisk pod drogą?
Ile kosztuje przecisk pod drogą

spis treści

1. Wprowadzenie

Średnio można przyjąć, że usługa wykonania 1 metra bieżącego przecisku kretem pod drogą to koszt pomiędzy 150 a 250 zł. Jednakże cena ostateczna zależy od wielu czynników, takich jak średnicy i długości przebicia, czy zastosowanej technologii. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób różne zmienne mają wpływ na cenę i jak dokładnie wycenić swoją pracę.

2. Ile kosztuje przecisk pod drogą, a ile wbijanie rur stalowych?

To są pierwsze widełki, które mogą nam zrobić kolosalną różnicę na metrze. Aktualne ceny kształtują się następująco:

  • cena za metr bieżący przecisku kretem wynosi od 150 do 250 zł;
  • cena za metr bieżący wbicia stalowej rury wynosi od 400 do 600 zł.

Z tego wnika, że metr może kosztować od 150 do 600 zł. Czyli tak naprawdę nic z tego nie wynika, bo to nie jest żadna konkretna informacja, na której dałoby się oszacować kosztorys. Dlatego nigdy nie warto sugerować się tym, że ktoś gdzieś zapłacił tyle a tyle, bo w Twoim przypadku może być kompletnie inaczej, zarówno taniej, jak i drożej.

3. Jakie czynniki decydują o tym, ile kosztuje przecisk pod drogą?

O tym, ile kosztuje przecisk pod drogą, decydują trzy zasadnicze czynniki:

  • Średnica – przeciski kretem wykonujemy zwykle w zakresie od 32 do 160 mm, natomiast wbijanie rur stalowych od 50 do 1200 mm.
  • Technologia – a więc albo przecisk pneumatyczny, albo wbijanie rury. W tym drugim przypadku istotne jest jeszcze to, ile jest miejsca na prace ziemne. W przypadku ograniczonego pola manewru rurę trzeba ciąć na krótsze odcinki, a tym samym częściej spawać, co także ma wpływ na cenę.
  • Długość przebicia i związane z tym kwestie usuwania rdzenia gruntowego, tworzącego się w trakcie wykonywania przecisku.

4. Jeżeli chcesz wiedzieć, ile kosztuje przecisk pod drogą, przygotuj się do rozmowy:

Chcąc uzyskać od wykonawcy konkretną wycenę, to przygotuj się do rozmowy, by podać jak najbardziej precyzyjne informacje. Z punktu widzenia tej usługi będą to informacje, jak poniżej:

  • W jakim celu chcesz wykonać przebicie? Wówczas możemy określić jego średnicę i wybrać odpowiednią technologię.
  • Jaką długość będzie miało przebicie? Im dokładniej, tym lepiej.
  • Pod jakimi przeszkodami będą wykonywane prace? Droga jest w zasadzie tylko przykładem, bo to przecież może być ciek lub zbiornik wodny, nasyp kolejowy etc.

Kolejną dość ważną rzeczą jest to, z jakim rodzajem gruntu będziemy mieć do czynienia. Wbrew niektórym obiegowym opiniom, teren miękki i nawodniony wcale nie jest opcją korzystną, gdyż ma wówczas tendencję do zbijania się w twardą masę. O wiele łatwiej jest się przebijać przez grunt suchy o dużym tarciu powierzchniowym. W zależności od rodzaju gruntu prace mogą więc posuwać się szybciej lub wolniej – to także rzutuje na cenę.

5. Ile kosztuje przecisk pod drogą? Konkretną wycenę można podać tylko indywidualnie.

Zbyt dużo jest parametrów do uwzględnienia, by mógł istnieć taki cennik, na który można zerknąć i już wszystko wiedzieć. To są po prostu realia prac inżynieryjnych z użyciem specjalistycznego sprzętu. Nigdy nie warto też sugerować się żadnymi informacjami z drugiej ręki. To, ile będzie kosztował przecisk lub wbijanie rur stalowych w Twoim przypadku, powie Ci tylko Twój wykonawca, po przeanalizowaniu wszystkich parametrów przebicia i warunków na budowie. Zadzwoń i umów się na rozmowę – to najlepsza z możliwych rad!

Stawiając na Kret-Kop, omijasz przeszkody i osiągasz EFEKT!

Może Cię również zainteresować

Na czym polega metoda wbijania rur stalowych?

Na czym polega metoda wbijania rur stalowych?

W dzisiejszych czasach, coraz częściej poszukujemy sposobów na wykonywanie prac budowlanych w sposób bezinwazyjny, szybki i skuteczny. Jedną z takich metod jest wbijanie rur stalowych…

Jak działają przewierty sterowane?

Jak działają przewierty sterowane?

Przewierty sterowane, znane również jako przewierty horyzontalne lub przewierty poziome, to metody bezwykopowego wykonywania otworów pod powierzchnią ziemi…

Czym się różni przewiert od przecisku?

Czym się różni przewiert od przecisku?

Przewiert i przecisk to dwie różne metody wykonywania przewiertów podziemnych. Oba procesy pozwalają na przeprowadzenie rur pod powierzchnią ziemi bez konieczności wykonywania wykopów…